O czym pamiętać przed kupnem mieszkania?

Poszukiwaniom odpowiedniego mieszkania warto poświęcić czas i energię - radzą specjaliści z firmy Home Broker. 

O czym pamiętać przed kupnem mieszkania?
Bezpieczny zakup na lata

Home Broker, firma pośrednicząca w obrocie nieruchomościami, zachęca do ostrożności podczas poszukiwań wymarzonego mieszkania. Głównym ostrzeżeniem przede wszystkim jest unikanie ofert, przedkładającymi klientowi bardzo atrakcyjne lokum w niepokojąco niskiej cenie. 

Przedstawiciele Home Broker zachęcają, by przed wynajmem lub kupnem mieszkania zapoznać się nie tylko z samym lokum, ale również jego okolicą i sąsiadami, by uniknąć przykrych niespodzianek po zdecydowaniu się na przeprowadzkę. 

Aby upewnić się, że spokojna okolica nie zamieni się na przestrzeni kilku lat w centrum chaosu łączące funkcje parkingu, galerii handlowej i wieżowca mieszkalnego warto zapoznać się z planami zagospodarowania danego terenu. Przed podpisaniem umowy powinniśmy też zwrócić uwagę na podatność mieszkania na występowania grzyba, pleśni i jego zawilgocenie lub występowanie insektów. 

Nie wzbraniajmy się też przed skorzystaniem z pomocy specjalistów, którzy pomogą nam sprawdzić stan techniczny mieszkania – radzi Home Broker. 

Więcej porad o bezpiecznym kupowaniu mieszkania znajdziecie w naszym artykule Krok po kroku: jak kupić mieszkanie.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie