Przelew na konto przez numer telefonu

Polacy coraz częściej i bez większych obaw sięgają po technologiczne ułatwienia codziennego życia. A ty, znasz już system BLIK?

Przelew na konto przez numer telefonu
Nowoczesne rozwiązania w życiu codziennym Polaków

Eksperci zajmujący się sprawami bankowości mobilnej zapewniają, że Polska jest liderem innowacyjności!

Polacy nie boją się korzystać z nowych rozwiązań technologicznych usprawniających szybkość i jakość usług bankowych. Klienci, którzy choć raz dokonali transakcji BLIK szybko przekonują się do tego wygodnego, prostego i bezpiecznego rozwiązania. Po pierwszym doświadczeniu zaczynają z niego korzystać w pełnym wymiarze – w sklepach, Internecie czy bankomatach.

Rozwój bankowości mobilnej ma obecnie dotyczyć przede wszystkim systemu peer to peer pozwalającego na dokonywanie przelewów natychmiastowych bez konieczności wskazywania numeru konta bankowego odbiorcy, a jedynie poprzez wybranie jego numeru telefonu z listy adresowej w komórce.

Do prowadzonego na coraz większą skalę przy współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową przedsięwzięcia dołączył we wrześniu bank Millennium, który jako pierwszy umożliwił swoim klientom wykonywanie takich przelewów, do końca tego roku usługę tę mają udostępnić dwa kolejne banki.

Zdaniem specjalistów przelewy na numer telefonu mają szansę stać się bardzo popularną usługą, w ciągu 2-3 lat stanowiącą nawet 30-50% wszystkich transakcji BLIK. W Wielkiej Brytanii przelewy na numer telefonu już teraz są najpopularniejszą spośród usług bankowości mobilnej.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie