Ranking atrakcyjności pracodawców

Polacy wskazli, dla jakich pracodawców najchętniej podjęliby pracę i co decyzuje o atrakcyjności zatrudnienia. 

Ranking atrakcyjności pracodawców
U kogo najlepiej szukać pracy?

W Polsce przeprowadzono właśnie piątą edycję sondażu dotyczącego pracodawców i sektorów branżowych ocenianych przez rodaków jako najbardziej atrakcyjne, a więc i takie, dla których najchętniej podjęliby się pracy

Wykonane na zlecenie Randstad Award badanie objęło grupę 9000 Polaków. Okazało się, że najważniejszymi czynnikami przemawiającycmi za atrakcyjnością pracodawców i sektora są nie tylko wysokie zarobki i pakiet benefitów, takich jak prywatne ubezpieczenia zdrowotne czy zniżki na korzystanie z wybranych obiektów sportowych, ale również bezpieczeństwo i stabilność zatrudnienia. 

Wymarzona praca powinna dodatkowo gwarantować możliwość znalezienia odpowiedniego bilansu między życiem zawodowym i prywatnym, zapewniać rozwój profesjonalnej ścieżki kariery, udział w szkoleniach i kursach, dobrą atomosferę oraz stosunki pomiędzy pracownikami i przełożonymi. 

Za najbardziej atrakcyjnych pracodawców Polacy uznali tych z sektora przemysłu elektronicznego i motoryzacyjnego. Na kolejnych pozycjach uplasowały się odpowiednio branże surowców i paliw, inżynierii mechanicznej i elektrotechniczna. 

W pierwszej trójce ostatniej edycji Randstad Award znalazły się:

  • KGHM Polska Miedź
  • Zespół Elektrowni PAK
  • Volkswagen Motor Polska

Zdaniem specjalistów ranking jest dobrym wskaźnikiem dla wciąż rozwijających się przedsiębiorstw pokazującym, na co zwrócić uwagę, by jak najdłużej zatrzymać u siebie najlepszych pracowników.


źródło: Randstad Polska

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie