Społecznościowa rewolucja w świecie kredytów online

W internecie można znaleźć większość poszukiwanych informacji, również osobistych. Czy proces udzielenia kredytu online można oprzeć na wpisach czerpanych z portali społecznościowych?

Społecznościowa rewolucja w świecie kredytów online
Czy Facebook może ułatwić uzyskanie kredytu?
  • portale społecznościowe
  • kredyt online

Do tej pory procedura umożliwiająca otrzymanie kredytu kojarzyła się większości z nas z długim i żmudnym procesem pozyskiwania danych pozwalających zweryfikować wiarygodność i ocenić zdolność kredytową klienta.

 

Bank SMART postanowił jednak przewrócić świat kredytów online do góry nogami, opierając proces obsługi internetowych zadłużeń na informacjach czerpanych z wirtualnych portali społecznościowych. Wykorzystując najnowsze technologie służące sprzedaży kredytów online obsługiwane przez platformę Blue CreditOnLine sopockiej spółki Blue Service, bank Smart chce przekonać klientów, że otrzymanie kredytu może być procesem przyjaznym użytkownikowi społecznościowej części Internetu. 

 

Jak to działa? 

 

  • Osoba ubiegająca się o kredyt online będzie mogła zalogować się do formularza bankowego za pośrednictwem Facebooka czy LinkedIn. Wyrażenie zgody na udostępnienie i przetwarzanie danych osobowych spowoduje automatyczne uwzględnienie ich we wniosku o kredyt.
  • Co więcej, informacje gromadzone na portalach społecznościowych mogą zostać wykorzystane do pozbawionej innych formalności oceny zdolności i wiarygodności kredytowej klienta. Wystarczy, że posiadamy konto w internetowych serwisach pożyczkowych, a na nich budujemy sobie pozytywną opinię, wywiązując się terminowo ze zobowiązań względem innych użytkowników.

 

Bank Smart zapewnia, że zgadzając się na udostępnienie swoich danych pochodzących z portali społecznościowych bankowi, użytkownik będzie zawsze informowany, do czego pozyskane informacje zostaną wykorzystane. Przełom?

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie