Samsung chroni kierowców

Innowacyjny pomysł firmy może pomóc w zmniejszeniu liczby wypadków drogowych. Samsung chce ułatwić kierowcom wyprzedzanie ciężarówek. 

Samsung chroni kierowców
Zwiększone bezpieczeństwo na drogach dzięki technologii

Informacje o poważnych drogowych wypadkach na całym świecie docierają do nas codziennie, a statystyki są bezlitosne. Na argentyńskich drogach ginie co godzinę średnio jeden człowiek, a większość z ofiar to kierowcy lub pasażerowie aut próbujących wyprzedzać innych członków ruchu drogowego.

Mając na uwadze, że większość argentyńskich tras to drogi z zaledwie jednym pasem ruchu prowadzącym w każdym kierunku, Samsung postanowił właśnie tam przetestować swój najnowszy pomysł na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Firmowe ciężarówki, które wyprzedzać jest najtrudniej ze względu na ograniczoną widoczność, Samsung wyposażył w nowoczesne bezprzewodowe kamery wbudowane z przodu samochodu. Obraz z kamer systemu Safety Truck wyświetlany był natomiast na monitorach zamontowanych na tylnych drzwiach przyczepy, pozwalając wszystkim kierowcom znajdującym się za ciężarówką uzyskać pełen wgląd w to, co dzieje się na drodze przed wyprzedzanym samochodem. System działa bez problemów przy świetle dziennym, jak i w nocy.

Innowacyjny pomysł Samsung promuje krótkim filmem wideo zapowiadając, że zamiast zmieniać ludzkie życie, firma chce je chronić. Na obecną chwilę, Samsung nie planuje jednak wprowadzenia rozwiązania na rynek. Ma natomiast nadzieję, iż podobne systemy będą tworzone w przyszłości i udostępniane kierowcom.