Sfałszowany upadek mBanku! Uważaj na swoje konto

Internetowa plotka, która zakłóciła spokój wielu klientów mBanku okazała się kolejnym zmasowanym atakiem cyberprzestępców. Uspokajamy, upadek mBanku nieprawdziwy!

Sfałszowany upadek mBanku! Uważaj na swoje konto
Cyberprzestępcy ponownie atakują

Początek marca przyniósł klientom i pracownikom mBanku niepokojące informacje o problemach finansowych instytucji i groźbie nadchodzącego upadku. Wielu klientów wyraziło swoje rozczarowanie i strach przed utratą swoich pieniędzy.  Informacja zaskoczyła wielu, szczególnie biorąc pod uwagę pozycję mBanku na polskim rynku i jego dotychczasowe oceny.

mBank uspokoił swoich klientów, wydając oświadczenie zaprzeczające jakimkolwiek problemom czy trudnościom finansowym. W oświadczeniu znalazły się informacje o aktywach oraz współczynnikach kapitałowych, które pozostają na bezpiecznym poziomie. Dowiadujemy się również, iż agencja Fitch Ratings utrzymała swoją długoterminową ocenę banku na poziomie BBB- oraz potwierdziła odporność rentowności banku i jego elastyczność kapitałową. 

Źródło plotki nie zostało ustalone, jednak jej pojawienie zbiegło się w czasie z masowo rozesłanymi wiadomościami email do klientów mBanku o zablokowaniu dostępu do konta internetowego w związku z nieautoryzowaną próbą zalogowania.

W wiadomości znajdował się link, który przenosił nieświadomych użytkowników do fałszywej strony, mającej na celu uzyskanie danych klientów - tzw. phishing. Mimo podobieństwa do znanej witryny bankowości internetowej mBanku, strona nie jest zabezpieczona odpowiednimi certyfikatami. Po próbie zalogowania pojawia się również prośba o podanie danych karty płatniczej.

mBank przypomina, iż tego typu dane nigdy nie są konieczne do weryfikacji tożsamości klienta. Prosi również o dokładne sprawdzanie otwieranych linków oraz informowanie o każdej próbie wyłudzenia danych. 

⇒ Warto przeczytać: Bezpieczne pieniądze: Czym jest phishing?

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie