Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Słoneczny sposób na bezrobocie

Od dziesięciu lat kraje Ameryki Łacińskiej systematycznie się rozwijają, poprawiając sytuację życiową swoich mieszkańców. Czas zacząć brać przykład z Latynosów i zastosować ich złoty środek na bezrobocie na świecie?

Słoneczny sposób na bezrobocie

Optymistyczne i radosne podejście do życia oraz umiejętność zapominania o zmartwieniach to nie jedyne powody, dla których powinniśmy brać przykład z mieszkańców Ameryki Łacińskiej. Bezrobocie w południowych krajach amerykańskich jest na najniższym od dekady poziome w skali kontynentu i w minionym roku wyniosło jedynie 6,4%, gdzie bezrobocie na świecie ma tendencję wzrostową. Ostatnie dziesięciolecie przyniosło Latynosom wiele pozytywnych gospodarczo zmian, cały region systematycznie się rozwija, polepsza się sytuacja polityczna, warunki życia stają się bardziej komfortowe, co jednocześnie zmniejsza różnice społecznościowe pod względem materialnym. 

 

Ameryka Łacińska jest jednym z niewielu regionów, który uniknął pogorszenia sytuacji gospodarczej w związku z kryzysem dotykającym na przykład bardziej rozwinięte kraje europejskie. Biorąc na przykład pod uwagę bezrobocie na świecie, sytuacja dawno nie była tak zła. Natomiast w Ameryce Południowej największe zmiany dostrzec można w takich krajach jak Meksyk, Chile czy Peru, które wiodą prym w zmniejszaniu bezrobocie, poprzez tworzenie nowych miejsc pracy, tak czasowych jak i stałych, które oznaczają więcej świadczeń społecznych dla mieszkańców. Systematycznie wzrastają tam również płace minimalne i realne.

 

Brazylia jednak zanotowała największy wzrost gospodarczy. Efektywna polityka wewnętrzna pozwoliła na znaczne obniżenie poziomu biedy i awans społeczny do klasy średniej ogromnej części społeczeństwa. 

 

Prawdą jest, że przed Ameryką Łacińską jeszcze daleka droga, jednak kraje latynoskie ani myślą zwalniać. Powinniśmy zatem przeanalizować sytuację Europy i być może skupić się na pozytywnych aspektach życia, rozważając pomysły jak zmniejszyć bezrobocie na świecie. Miejmy również nadzieję, że nazywanie Polski Brazylią Europy ma w sobie sporo słuszności.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie