Smartfonowe zwyczaje Polaków

W raporcie „POLSKA.JEST.MOBI.PL” zaprezentowano dane o wykorzystaniu przez Polaków smartfonów. Ilu z nas posiada mobilne urządzenie przenośne? Na jakim systemie operacyjnym najchętniej pracujemy?

Smartfonowe zwyczaje Polaków
Ilu Polaków korzysta z popularnych smartfonów?

Raport „POLSKA.JEST.MOBI.PL” dostarcza informacji o  stosunku Polaków do nowych technologii, szczególny nacisk kładąc na dane o poziomie wykorzystania smartfonów i ich rosnącej popularności.

Z informacji pochodzących z zajmującej się badaniem opinii publicznej agencji badawczej TNS oraz bezpośrednich pomiarów z urządzeń przenośnych wynika, że prawie 60% Polaków korzysta obecnie ze smartfona. 

Znacząca większość mobilnych urządzeń obsługiwanych w Polsce współpracuje z systemem Android (65%). Na drugim miejscu wśród najpopularniejszych systemów operacyjnych obsługujących urządzenia przenośne znalazł się Windows Phone (16%). Na nieprecyzyjność danych wpłynął fakt, iż duża część respondentów (12%) nie wie, z jakim system współpracuje ich smartfon.

W raporcie uwzględniono również telefoniczne zwyczaje Polaków. Okazuje się, że w przypadku większości z nas urządzenia przenośne wykorzystywane są nie tylko w celu spełniania podstawowych funkcji (wysłanie SMS, MMS lub odbycie rozmowy telefonicznej). Smartfony stosowane są również do zadań związanych z koniecznością nawiązania połączenia z Internetem.

Najwięcej Polaków łączy się z siecią za pomocą bezprzewodowego WiFi i spędza na surfowaniu po Internecie na swoim smartfonie przeciętnie 2 godziny dziennie. Pozostałym, niewymagającym połączenia z Internetem, czynnościom poświęcając około 45 minut.

WIĘCEJ DLA POSIADACZY SMARTFONÓW:
Co dają klientom aplikacje polskich banków? »
Bankowość mobilna, czyli jak tworzy się przyszłość »
Co to jest bankowość mobilna? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie