Specjaliści do Niemiec

Szanse zarobkowego wyjazdu do Niemiec znów się zwiększyły - w południowych landach brakuje rąk do pracy.

Specjaliści do Niemiec
W Niemczech brakuje wykwalifikowanych pracowników
  • praca za granicą
  • praca w Niemczech

Deutsche Welle przeanalizował ponad dwa miliony ofert pracy publikowanych na jednym z najpopularniejszych portali rekrutacyjnych StepStone i doszedł do wniosku, że w Niemczech wciąż brakuje wykwalifikowanych pracowników

 

Intensywne poszukiwania informatyków, inżynierów czy osób związanych z branżą logistyczną trwają szczególnie w południowych landach. Najwięcej ofert znaleźć można w Hesji i Bawarii. 

Brzmi o tyle zachęcająco, że to właśnie w tej części Niemiec zarabia się najlepiej – pensja na południu Niemiec wynieść może nawet 55 tysięcy euro w skali roku, podczas gdy na wschodzie kraju nawet o 10 tysięcy euro mniej. 

 

Niemcy obawiają się, że już za 6 lat w wyniku przejścia wykwalifikowanej kadry na emeryturę sytuacja może ulec pogorszeniu i zacznie brakować również lekarzy, pielęgniarek, specjalistów zajmujących się finansami i ekonomią, a nawet przedstawicieli zwodów niewymagających wyższego wykształcenia, takich jak majstrowie czy technicy. 

 

Nic więc dziwnego, że coraz większe zapotrzebowanie na zagraniczną siłę roboczą zachęca wielu Polaków do zarobkowych wyjazdów do Niemiec.

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie