Staże dla absolwentów w spółkach z udziałami Skarbu Państwa

Ministerstwo Skarbu zachęca absolwentów wyższych uczelni do udziału w konkursie o płatne staże w spółkach z państwowymi udziałami. 

Staże dla absolwentów w spółkach z udziałami Skarbu Państwa
Kolejna inicjatywa, zwiększająca szansę na rynku pracy

Minister Skarbu Państwa, Włodzimierz Karpiński, poinformował, że resort otrzymał już ponad 600 zgłoszeń od kandydatów do udziału w konkursie oferującym płatne staże „Budujemy wartość polskiej gospodarki. Pracuj dla nas!”. 

Inicjatywa ma na celu umożliwienie absolwentom polskich uczelni startu na rynku pracy, zdobycie niezbędnego doświadczenia, a także powstrzymanie młodych wykształconych przed ucieczką za granicę w poszukiwaniu zatrudnienia. Główną nagrodą w konkursie są płatne staże (sześcio- lub trzymiesięczne, w zależności od zdobytej pozycji) w spółkach z udziałami Skarbu Państwa, takich jak Enea, PGE, Lotos, PKN Orlen, Energa czy TAURON. 

W celu zgłoszenia chęci udziału w projekcie absolwenci posiadający tytuł inżyniera, magistra lub magistra inżyniera zarejestrować się muszą na stronie internetowej resortu do końca marca, lista laureatów natomiast zostanie opublikowana nie później niż 8 maja. 

W ramach odbywanych spotkań ze studentami minister Karpiński zapewnił, że z biegiem czasu pilotażowy konkurs o staże zyska status powszechnego programu praktyk w większej liczbie podmiotów gospodarczych. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie