Stres zjada Polaków

Mamy interesujące wyniki badań, które przeprowadziła firma  ADP. Wynika z nich, że Polacy są jednym z najbardziej zestresowanych pracowników.

Stres zjada Polaków
Raport zestresowania pracowników w Europie

ADP Polska, czyli  jedna z największych na polskim rynku firma oferująca profesjonalne usługi w obszarze kadr i płac, będąc jednocześnie częścią światowego lidera w tym zakresie – Automatic Data Processing, opracowała raport, który dostarczył ciekawych informacji.

W tle wszystkich krajów Unii Europejskiej to właśnie polscy pracownicy uważają, że ich praca jest stresująca. Bardzo często ze stresem w pracy spotyka się 54% polskich respondentów.

Co ciekawe, wynik ten wpływa także na motywację Polaków do pracy. Co piąty pracownik podkreśla, że motywuje go głównie wynagrodzenie.

Pomimo tego, że polscy pracownicy narzekają na stres, z drugiej strony wyróżniają się na tle innych pod względem zaangażowania w obowiązki w miejscu pracy.

Raport ADP, który przeanalizował opinie ponad 11 tys. pracowników z ośmiu największych europejskich gospodarek, określił, że aż 61% polskich pracowników wykonuje swoje obowiązki niezwykle sumiennie. Średnia europejska to natomiast 56%.

Jak wyjaśnia Iwona Kubeczek z ADP Polska,  „najmniej lojalni okazują się Szwajcarzy, z których aż 16% deklaruje, że w ciągu najbliższego roku zmieni miejsce pracy. Taka sytuacja jest dużym wyzwaniem dla pracodawców, którzy muszą przede wszystkim spojrzeć na elementy, które motywują pracowników”.

Poza naciskiem na stres, aż 46% Polaków twierdzi, że w Polsce pracodawcy są gotowi do konkurowania o talenty na szczeblu międzynarodowym. Średnia europejska to 50%.

O co się martwimy według badania ADP?  Przede wszystkim o odpływ dobrych pracowników za granicę. Aż 39% z nas uważa to za zagrożenie. Z kolei Szwajcarzy i Brytyjczycy najczęściej martwią się o konieczność konkurowania z pracownikami innych narodowości.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie