Świąteczna gorączka zakupów na raty

Zakupy na raty to kusząca opcja dla tych, którzy nie mogą wydysponować odpowiedniej sumy na zakup prezentów świątecznych. Nie dajmy się jednak oszukać!

Świąteczna gorączka zakupów na raty
Jak nie dać się zwieść nieuczciwym technikom sprzedaży?
  • pożyczka i odsetki
  • zakup na raty

Z przeprowadzanego co roku badania Deloitte wynika, że najwięcej nieprzemyślanych zakupów dokonujemy w okresie przedświątecznym, ponieważ wciąż zbyt często zdarza nam się wybierać podarunki dla bliskich na ostatnią chwilę

 

Słabość chętnie wykorzystują reklamodawcy oraz sprzedawcy. Statystyki pokazują, że przeciętny Polak przeznaczy na zakup prezentów średnio 1158 złotych, co dla niektórych oznacza konieczność zaciągnięcia mniejszych lub większych pożyczek, niekoniecznie bankowych. 

 

Wielu z nas zdecyduje się na nabyć podarunki na raty. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nawołuje do zachowania ostrożności, ponieważ to właśnie w czasie świątecznej gorączki zakupowej szczególnie często podsuwane są nam oferty wychwalające zalety zakupu na raty, w których brakuje informacji o dodatkowych kosztach pozaodsetkowych. 

 

Urzędnicy chcą ukrócić nieuczciwe praktyki sprzedaży i zapowiadają, że poświęcą dużo uwagi monitorowaniu reklam mających zachęcić do nabycia niewartych swej ceny produktów oraz nierzetelnych umów o zakup na raty

 

Nie zapominajmy jednak o ostrożności we własnym zakresie. Do Świąt wciąż pozostał miesiąc. Przemyślmy, co chcemy podarować bliskim, by sprawić im przyjemność i nie wpaść niepotrzebnie w szpony zadłużenia. 

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie