Szybki PIT, czyli deklaracja podatkowa przez internet

W poprzednim roku w ramach akcji "szybki PIT" wypełnionych zostało ponad 3,5 mln deklaracji przez intenret, co jest kolejnym rekordem! Czy w przyszłym roku będzie więcej chętnych?

Szybki PIT, czyli deklaracja podatkowa przez internet
Przez internet rozliczysz się najszybciej!

Dzięki rozwoju technologii i zwiększającej się świadomości, internet wykorzystywany jest do coraz to nowych celów, również finansowych. Nie mówimy jedynie o wyszukiwaniu ofert kredytowych czy składaniu wniosków online. Polacy coraz chętniej wypełniają deklaracje podatkowe przez internet. Niewątpliwie świadczy to o coraz większej świadomości naszych rodaków. Według danych, w akcji szybki PIT w tym roku złożono 3 557 207 deklaracji podatkowych online, co stawowi kolejny rekord. Łącznie deklaracji było o 75% więcej niż w poprzednim roku.

 

Czym jest akcja "szybki PIT"?

 

Prowadzona przez resort finansów akcja szybki PIT jest skierowana na zwiększenie świadomości wśród naszych rodaków na temat terminowego rozliczania się z podatków, w szczególności opierając się na deklaracji online, składanej przez osoby fizyczne. Promocja jest prowadzona głównie za pośrednictwem strony internetowej Finanse pod patronatem Ministerstwa Finansów. Strona ta zawiera liczne informacje na temat podatków i ich rozliczania. Największą popularnością cieszyła się pomoc ze strony Krajowej Informacji Podatkowej, dzięki której podatnicy mogli otrzymać wyjaśnienia od ekspertów podatkowych.

 

Była to już piąta edycja akcji szybki PIT, która miała na celu promocję e-deklaracji i starano zachęcić jak największą liczbę osób do korzystania z elektronicznej deklaracji podatkowej. Ministerstwo Finansów wskazuje na kampanię promującą e-deklarację oraz zwiększoną sprawność systemu podatkowego online jako główne powody tegorocznego sukcesu akcji szybki PIT.

 

Jak działają e-deklaracje podatkowe?

 

Oszczędność czasu była głównym powodem, dla którego Polacy zainteresowali się deklaracją online. Wprowadzone ułatwienia, takie jak brak konieczności podpisu elektronicznego, z pewnością wpłynęły na sukces deklaracji online w tym roku.

 

E-deklaracja stanowi nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy dla podatnika, ale także ułatwia pracę urzędów skarbowych. Jest to całkowicie bezpieczna forma rozliczania się z fiskusem w zaciszu własnych czterech kątów. Warto przypomnieć, że online możemy wypełniać PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A oraz załączniki, a także składać korekty tych dokumentów. Ponadto e-deklaracja jest łatwiejszą formą rozliczenia podatków, gdyż online otrzymujemy wiele wskazówek i możemy być pewni, że zeznanie zostało wypełnione poprawnie.

 

Dowiedz się więcej:

Deklaracja podatkowa przez internet nareszcie popularna »

Przychód i dochód pod jednym dachem »

Czym jest załącznik PIT 0? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie