Podróż służbowa – jak zmniejszyć koszty

Nie każda firma posiada politykę podróży służbowych, a co za tym idzie, na delegacje w dalszym ciągu firmy wydają bardzo dużo. Pracodawcy szukając oszczędności, ograniczają podróże służbowe. Czy warto ciąć koszty w ten sposób?

Podróż służbowa – jak zmniejszyć koszty
Oszczędni pracodawcy obniżają koszty

61% polskich przedsiębiorstw funkcjonuje według polityki podróży służbowych. Ostatnio pojawiły się ciekawe narzędzia, które mają na celu zmniejszenie wydatków na delegacje. Koszty mogą obliżyć się nawet o 20%!

Nowości na rynku aplikacji

Na rynek weszły aplikacje, które umożliwiają pracownikom wykonanie rezerwacji podróży. Dzięki temu pracownicy nie czekają na plan przygotowany przez pracodawcę, ale sami planują swoją delegację. Wszystkie działania są analizowane i raportowane przez system, co ułatwia komunikację.

Dzięki takiemu narzędziu, firma może bez problemu kontrolować budżet, który przeznaczony jest na podróż służbową i nie martwić się o koszty. Osoba odpowiedzialna za kontrolę wydatków na delegację, ma dostęp do danych.

Visual guilt, czyli obniżamy koszty!

Czy słyszeliście o efekcie visual guilt? Dzięki aplikacji pracownik skłonny jest wybierać korzystniejszą cenowo ofertę w momencie, kiedy sam decyduje o tym, które hotel wybierze, jaką linią lotniczą poleci. Narzędzie to wpływa na obniżenie wydatków przedsiębiorstwa na podróże służbowe, ponieważ decydując samodzielnie wydajemy mniej, niż wydałaby przykładowo asystentka w biurze podróży.

Z rozwiązania tego korzystają już bardzo często firmy z Norwegii i Stanów Zjednoczonych. Ponad połowa rezerwacji wykonywana jest przez Internet przez pracowników. Liczby są imponujące: oszczędność o 20%.

Rynek aplikacji rozwija się bardzo szybko i mamy dostęp do wielu ciekawych narzędzi oraz mobilnych map. Przykładem jest CheckMyTrip – aplikacja, która nie tylko gromadzi informacje na temat rezerwacji, ale także pokazuje ewentualne zmiany oraz plan lotu.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie