To prorosyjscy separatyści zestrzelili samolot

Niemiecki Der Spiegel przywołuje słowa szefa niemieckiego wywaidu potwierdzając, że to prorosyjscy separatyści dopuścili sie w lipcu zestrzelenia pasażerskiego samolotu.

To prorosyjscy separatyści zestrzelili samolot
Niemiecki wywiad ma pewność, że za zestrzeleniem malezyjskiego samolotu stoją prorosyjscy rebelianci
  • prorosyjscy rebelianci
  • konflikt Rosja - Ukraina
  • zestrzelenie samolotu

Jak podaje niemiecki Der Spiegel, nie ma już wątpliwości co do tego, że pasażerski samolot malezyjskich linii lotniczych Malaysia Airlines, zestrzelony trzy miesiące temu nad terytorium wschodniej Ukrainy, stał się ofiarą prorosyjskich separatystów

 

Do takiego wniosku doszli przedstawiciele niemieckiego wywiadu zagranicznego BND, zaprzeczając tym samym propagandowej wersji rosyjskiej, jakoby zestrzelenia samolotu dopuścić się mieli nie prorosyjscy separatyści, ale ukraińscy żołnierze. 

 

Według informacji zdobytych przez BND i podanych do wiadomości publicznej przez szefa wywiadu Gerharda Schindlera, prorosyjscy separatyści weszli w posiadanie systemu antyrakietowego BUK i dokładnie 17 lipca bieżącego roku użyli go do wystrzelenia w powietrze rakiety, która była bezpośrednią przyczyną upadku malezyjskiego samolotu, eksplodowała bowiem w powietrzu tuż obok niego. 

 

BND podaje ponadto, że Rosja dopuściła się manipulacji, publikując sfałszowane zdjęcia, mające dowodzić o winie Ukraińców, których myśliwiec znalazł się na trasie malezyjskiego samolotu i przyczynił się do tragedii. Prorosyjscy separatyści mieli, według BND, znaleźć system antyrakietowy w jednej z baz wojskowych na terenie Ukrainy

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie