Towar BEZ-cenny

Zwolnienie z obowiązku umieszczania cen na towarach ma ułatwić pracę właścicielom sklepów. Co jednak z klientem? Czy wszystkie zakupy będą bezcenne?

Towar BEZ-cenny

Cenowe metki na towarach to dla nas nic nadzwyczajnego. W osiedlowych sklepikach najczęściej spotykamy małe naklejki z cenami, umieszczone bezpośrednio na dostępnych produktach, w supermarketach widzimy etykiety na półkach z towarami. Na każdym kroku pojawiają się plakaty z ofertami promocyjnymi a ulotki z różnych sklepów otrzymujemy prawie każdego dnia. Jednak regulacja, która weszła w życie w styczniu, może nieco zmienić nasze nawyki zakupowe, przede wszystkim poznanie właśnie ceny interesującego nas towaru. Od tego roku, sprzedawcy zwolnieni są z obowiązku umieszczania cen na towarach. Innymi słowy, w sklepach rozpoczyna się okres bezcenny.

 

Dotychczas cen zamieszczać nie musieli wyłącznie sprzedawcy, którzy w sklepach posiadali skanery cen, dające klientom możliwość sprawdzenia wartości każdego towaru, z wykorzystaniem kodów kreskowych. Jak rząd motywuje wprowadzenie powyższych zmian? Ministerstwo Finansów ograniczyło się do jednego komentarza, w którym stwierdza, iż podawanie cen towarów było dla właścicieli sklepów utrudnieniem, jednak nowe regulacje oczywiście nie zwalniają ich z dostarczenia informacji o wartości produktu, w razie konieczności. Dla klientów oznacza to konieczność rozważnego robienia zakupów i dociekania co ile tak naprawdę kosztuje. 

 

Na szczęście i konsument ma swoje prawa. Nie zapomnijmy, że jeśli na półce z towarem widniała cena niższa niż ta, która wyświetli się przy kasie, możemy kupić dany produkt po cenie bardziej korzystnej dla nas, bez żadnych zobowiązań. Bądźmy czujni!

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie