Zagraniczni turyści wybierają Kraków

Turyści coraz chętniej odwiedzają nasz kraj, szukając odniesień do bogatej historii i kultury oraz podziwiając architekturę i krajobrazy. Jakie miasta są najchętniej zwiedzane?

Zagraniczni turyści wybierają Kraków
Polska atrakcyjna dla odwiedzających z zagranicy

Postępujący rozwój polskiej gospodarki, umacniająca się pozycja na światowych rynkach oraz wydarzenia kulturalne i sportowe ukazujące jej piękno sprawiają, że nad Wisłę przybywa coraz więcej zagranicznych turystów.

Niesłabnącą popularnością cieszy się przede wszystkim Kraków, którego pozycja lidera wśród najczęściej odwiedzanych miast Polski zdaje się na razie niezagrożona. Według Małopolskiej Organizacji Turystycznej, do Krakowa zawitało w 2014 roku ponad 9,9 miliona turystów, zachęconych przede wszystkim historyczną atmosferą miasta i urokiem jego architektury.

Drugie miejsce na liście najczęściej odwiedzanych miast w Polsce zajmuje Warszawa, do której w 2014 roku według danych instytutu IPSOS przyjechało ponad 8 milionów turystów. Warszawa jest często pierwszym wyborem zagranicznych gości, którym Polska kojarzy się głównie z miastem stołecznym. Do stolicy popychają przedstawicieli innych nacji również coraz częstsze wycieczki biznesowe.

Mniejszą popularnością wśród gości z zagranicy cieszą się Gdańsk, Wrocław i Poznań, jednak są to nadal miasta chętnie wybierane przez zagranicznych studentów.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie