Wyszukiwarka Google odpowie na potrzeby posiadaczy urządzeń mobilnych

Google wprowadza nowy algorytm dostosowujący wyszukiwanie stron internetowych do potrzeb użytkowników urządzeń przenośnych. 

Wyszukiwarka Google odpowie na potrzeby posiadaczy urządzeń mobilnych
Google chce ułatwić wyszukiwanie na urządzeniach mobilnych

Nowy algorytm wyszukiwania najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej Google ma podsyłać użytkownikom korzystającym z urządzeń mobilnych jedynie stronykompatybilne z tabletami czy smartfonami

Google chce ukrócić praktyki zmuszania internautów korzystających z przenośnych urządzeń do przeglądania stron w pozycji horyzontalnej czy klikania w trudne do uchwycenia linki. Wszystkie wyświetlane przez Google wyniki wyszukiwania mają być opatrzone informacją o ich dostosowaniu do pracy z urządzeniem mobilnym

Ze względu na ściśle strzeżony sekret algorytmu wyszukiwań Google trudno ocenić, jaki wpływ będzie miała jego zmiana na środowisko wirtualne. Ważnym jednak jest fakt, iż coraz więcej osób korzysta z internetu głównie poprzed urządzenia mobilne. Dbanie o komfort dostępu do informacji już od pewnego czasu było doceniane i nagradzane przez Google.

Nowinka zastosowana przez technologicznego giganta jest bez wątpienia wyzwaniem dla projektantów stron internetowych, w tym również polskich firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Zgodnie z badaniami, jedynie 7% udostępnia wirtualną stronę przystosowaną do potrzeb posiadaczy urządzeń mobilnych. "Responsywność strony", czyli automatyczne dostosowywanie do rozdzielności i wielkości ekranu, stanie się koniecznością w celu zaistnienia w internecie. 

Poniżej krótkie zobrazowanie poprawnie stworzonej strony, zgodnej z wymogami Google.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:
Po co mojej firmie strona internetowa? »
Bankowość mobilna: co dają klientom aplikacje polskich banków? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie