W 2014 roku Polacy zaciągnęli kredyty konsumpcyjne na rekordową sumę

Miniony rok był dla Polaków szczególnie obfity w... bankowe kredyty konsumpcyjne. Zadłużyliśmy się na rekordową sumę 78 mld złotych. 

W 2014 roku Polacy zaciągnęli kredyty konsumpcyjne na rekordową sumę
Wzrasta zadłużenie Polaków

Publikacja najnowszych danych dotyczących sytuacji kredytowej Polaków potwierdziła, że rodacy jeszcze nigdy nie zadłużali się na taką skalę, jak w minionym roku.

Kredyty konsumpcyjne zaciągane przez Polaków w 2014 roku osiągnęły wartość 78 miliardów złotych, pobijając tym samym rekord sprzed 7-8 lat, gdy, jeszcze przed pierwszą falą kryzysu gospodarczego, popyt na bankowe pożyczki osiągnął swój koniunkturalny szczyt.

Z przeprowadzonych badań wynika, że Polacy najchętniej sięgają po karty kredytowe, kredyty gotówkowe oraz ratalne. Wyjątkową popularnością kredyty konsumenckie cieszyły się przede wszystkim w północnej i zachodniej części kraju, szczególnie w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku oraz w województwach lubuskim i kujawsko-pomorskim.

Drugą stroną medalu pozostają trudności ze spłatą zaciągniętych zobowiązań finansowych, niezmiennie towarzyszącą dużej części dłużników. Według statystyk, największe problemy mają mieszkańcy województw zachodniopomorskiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego, pozycję niechlubnego lidera wśród miast, których mieszkańcom nie udaje się terminowo regulować swoich zadłużeń piastuje zaś Szczecin.

Analiza sytuacji kredytowej Polaków pokazuje, że coraz więcej rodaków musi sięgać po bankowe produkty finansowe, by żyć na takim poziomie, na jakim by chciało. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie