Bądźmy „Wdzięczni każdego dnia”

Czy potrafimy być „Wdzięczni każdego dnia” za Polskę, w której żyjemy? Bank BZ WBK i Onet.pl postanowili przypomnieć Polakom jak tworzona była niezwykła historia naszego kraju.

Bądźmy „Wdzięczni każdego dnia”
Zainspiruj się polskimi Patriotami dawnych lat

W natłoku codziennych obowiązków często zapominamy o korzeniach i historii naszego kraju. Bank Zachodni WBK we współpracy z portalem Onet.pl postanowili przypomnieć nam godne zapamiętania i docenienia postawy bohaterskich Polaków.

Głównym założeniem akcji „Wdzięczni każdego dnia” jest zachęcenie współczesnych młodych ludzi do brania przykładu z patriotycznych postaw naszych przodków. Na stronie internetowej akcji, która rozpoczęła się 30 września b.r., znaleźć można historie prawdziwych Bohaterów, zasługujących na wdzięczność swoich następców. 

Mottem akcji jest dewiza wybitnego Polaka, Stefana Bryły: „Trzeba myśleć i trzeba pracować”, która ma za zadanie podsumować uniwersalne zasady, jakimi kierowali się prezentowani Bohaterowie. Wartości takie jak pracowitość, patriotyzm, poświęcenie dla dobra innych mają być inspiracją dla współczesnych Polaków do zmiany swoich zachowań i postępowania. 

Idea akcji podkreśla, iż rzeczywistość, w której żyjemy dzisiaj, została ukształtowana przez czyny naszych przodków. Aby okazać naszą wdzięczność przeszłym pokoleniom, powinniśmy korzystać z ich doświadczeń i kierować się tymi samymi wartościami. Zmienić powinien się jedynie sposób ich realizacji, który siłą rzeczy musimy dostosować do teraźniejszości, aby stać się współczesnymi patriotami.

Sylwetki prezentowanych Bohaterów opracowywane są przez redakcje Onet.pl, Ofeminin oraz Newsweek Polska. Na już przygotowanej liście znajdziemy między innymi Elżbietę Zawacką, Napoleona Cybulskiego czy Józefa Bożka. Akcja trwa do 13 grudnia 2015 r.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie