Więcej pracowników tymczasowych

Polscy pracodawcy coraz chętniej korzystają z tymczasowych rozwiązań kadrowych, dając młodym ludziom szansę na zdobycie doświadczenia. 

Więcej pracowników tymczasowych
Zmiany na polskim rynku pracy

Polscy pracodawcy coraz chętniej zatrudniają na umowy na czas określony, powierzając chwilowo zwolnione lub dostępne stanowiska młodym ludziom.

Wzorem zagranicznych firm korzystających z rozwiązań tymczasowych, polskie korporacje stopniowo przekonują się do zatrudniania młodych ludzi w branży produkcyjnej. Poszukujący zajęcia mogą też liczyć na zatrudnienie w obszarze tymczasowych prac sezonowych, takich jak ogrodnictwo, zbiór owoców czy wakacyjne prace fizyczne.

Młodzi Polacy kształcący się na uczelniach wyższych są coraz częściej zatrudnieni na zastępstwo, dzięki czemu jeszcze w okresie studiów lub zaraz po ich ukończeniu mają szansę zapoznać się z wybranym stanowiskiem i zakresem obowiązków mu przyporządkowanych. Specjaliści zauważają, że może to pomóc nie tylko w zdobyciu cennego doświadczenia zawodowego, ale również określeniu, czego oczekujemy od profesji i przyszłej kariery.

Pracodawcy natomiast korzystają głównie na elastyczności, jaką zapewnia korzystanie z tymczasowych rozwiązań kadrowych.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie