Coraz więcej zakupów z urządzeń przenośnych

Najnowsze badania pokazują, że młodzi ludzie coraz chętniej korzystają z usług m-commerce, dokonując szybkich i wygodnych zakupów z urządzeń mobilnych. 

Coraz więcej zakupów z urządzeń przenośnych
Mobilne zakupy rosną w siłę

Z przeprowadzonych przez PayPal badań obszaru m-commerce, a więc dotyczącego zakupów dokonywanych przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych wynika, że coraz bardziej przekonujemy się do nowych technologii i coraz częściej wybieramy się na zakupy z komórką. 

O ile jeszcze w zeszłym roku Polacy wydali na mobilne zakupy około 2 miliardów złotych, o tyle wszystkie prognozy wskazują, że kwota ta wzrośnie do 3,4 miliardów złotych w przyszłym roku.  

Badanie sygnalizuje pewną zmianę pokoleniową, wśród osób najczęściej korzystających z nowych możliwości urządzeń moblinych są bowiem przede wszystkim młodzi ludzie w przedziale wiekowym 18-34. Użytkownicy korzystający aktywnie z możliwości m-commerce wskazują na szybkość i wygodę zakupów z urządzeń mobilnych jako ich główną zaletę w porównaniu do tradycyjnych form handlu. 

Z drugiej strony, statystki pokazują, że urządzenia przenośne służą nam głównie do dokonywania niewymagających głębszej analizy zakupów produktów cyfrowych. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie