WiFi Calling: dzwoń bez zasięgu

Dołącz do testerów nowoczesnego rozwiązania WiFi Calling, dostępnego w Plus GSM. Poznaj rozmowy bez zasięgu sieci.

WiFi Calling: dzwoń bez zasięgu
Nieprzerwane rozmowy telefoniczne dostępne w Plus GSM

Plus testuje właśnie nowe rozwiązanie umożliwiające wykonywanie połączeń przy braku zasięgu sieci operatora telefonicznego, zachęcając swoich klientów do udziału w programie testowym.

Wifi Calling ma być funkcją łączącą elementy popularnych komunikatorów (np. Skype czy Whatssup), wykorzystujących połączenie z Internetem i tradycyjnego połączenia telefonicznego.

W pełni zintegrowana z telefonem usługa ma umożliwiać zarówno wykonywanie, jak i odbieranie standardowych połączeń jedynie w oparciu o sieć WiFi. Połączenie wychodzące odbierane jest przed jego adresata bezpośrednio z naszego numeru, tak że nie ma on nawet szansy wyczuć różnicy pomiędzy usługą sieciową a internetowym WiFi Calling.

Aplikacja uruchamia się automatycznie za każdym razem, gdy tracimy zasięg sieci operatora – na stacji metra, podczas podróży pociągiem przez las czy w podziemnym barze.

Każdy czynny abonent Plusa posiadający smartfona z systemem operacyjnym nie starszym niż Android 4.4 zainteresowany przetestowaniem usługi WiFi Calling zarejestrować musi się na stronie operatora.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie