Wirtualna karta kredytowa - co to jest?

Chcesz płacić  w sposób bezpieczny w Internecie nie posiadając kolejnej karty? To proste - wirtualna karta kredytowa właśnie do tego służy.

Wirtualna karta kredytowa - co to jest?
Elektroniczna portmonetka, którą można zasilać? To właśnie wirtualna karta kredytowa.

Coraz więcej płatności dokonuje się w Internecie. Zakupy, opłacenie rachunków, doładowania telefonu komórkowego i wiele innych. Dlatego też coraz więcej banków oferuje wirtualną kartę kredytową, która jest przeznaczona do płatności w Internecie.

Wirtualna karta kredytowa posada bardzo wiele zalet. Jest to produkt, który bardzo łatwo otrzymać. Nie potrzebujemy żadnej umowy z bankiem i nie potrzebujemy także spełniać warunków, jakie się stawia przy ubieganiu się o kartę kredytową. 

Jak działa wirtualna karta kredytowa?

Dzieje się tak dlatego, że środki, które znajdują się na naszej wirtualnej karcie kredytowej, są środkami, które sami tam wpłacamy. Stąd też inna nazwa dla wirtualnej karty kredytowej - elektroniczna portmonetka. Można ją doładowywać bez żadnych limitów, a pieniądze są dostępne natychmiast po doładowaniu. Ponadto, jeżeli mamy dostęp do Internetu, mamy także stały wgląd do środków na wirtualnej karcie.

Kolejną zaletą jest jej wirtualny charakter. Obecnie coraz więcej osób jest w posiadaniu coraz większej liczby "plastikowych" kart, dlatego też w przypadku wirtualnej karty nie martwimy się jej zgubienie czy też o jej kradzież. Coraz więcej internetowych sklepów oferuje również bardzo atrakcyjne rabaty, jeżeli zdecydujemy się na korzystanie z wirtualnej karty kredytowej.

Jak korzystać z takiej karty?

Wirtualna karta kredytowa jest przeznaczona wyłącznie do płatności w Internecie, co może być postrzegane jako jej wada. Nie ma możliwości wykorzystania tej karty w innych okolicznościach. Należy również pamiętać, że jeżeli transakcja została przeprowadzona w innej walucie niż określona dla danej wirtualnej karty, to poniesiemy koszty przewalutowania, które są dość wysokie. Ponadto praktycznie wszystkie banki, które posiadają w swojej ofercie wirtualną kartę kredytową, wymagają opłat związanych z jej wydaniem, bądź też zastrzegają, że przy każdym rozładowaniu karty wirtualnej musimy ponieść określone koszty. Dlatego też należy się zastanowić, jaka kwota chcemy zasilić naszą wirtualna portmonetkę.

Wirtualna karta kredytowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób dokonujących wielu płatności w Internecie. Jest bezpieczna i daje nam możliwość posiadania większej przestrzeni w naszym portfelu, ze względu na wirtualny charakter.


Więcej o kartach kredytowych:
Wirtualna karta kredytowa czy tradycyjny plastik? »
Czym jest wirtualna karta kredytowa? »
Wirtualna karta kredytowa - jak działa? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie