Wirtualna karta kredytowa i jej bezpieczeństwo

Wirtualna karta kredytowa to popularna forma płatności w Internecie. Czy korzystanie z tej opcji jest jednak bezpieczne?

Wirtualna karta kredytowa i jej bezpieczeństwo
Czy wirtualna karta kredytowa zapewnia bezpieczeństwo transakcji?

Dla kogo jest wirtualna karta kredytowa?

Wirtualna karta kredytowa posiada bardzo wiele zalet i generalnie jest bezpieczna w użytkowaniu, jeżeli przestrzegamy podstawowych zasad.

Wirtualna karta kredytowa stała się bardzo popularna, a to za sprawą rosnącej roli Internetu. Coraz więcej konsumentów decyduje się na zakupy online, używając właśnie płatności internetowych.

Okazuje się, że taka droga jest szybsza, wygodniejsza i bezpieczniejsza. Oczywiście istnieje ryzyko tzw. zakupu kota w worku, ale wprawni internauci radzą sobie coraz lepiej, i będzie jeszcze lepiej.

Jak działa wirtualna karta kredytowa?

PO PIERWSZE

Wirtualna karta kredytowa to wirtualna portmonetka, wpłacasz na nią tyle gotówki, ile potrzebujesz. Jest to jednak z głównych jej zalet, pieniądze są przelewane ekspresowo.

PO DRUGIE

Wirtualna karta kredytowa jest bardzo bezpieczna, gdyż nie istnieje jej plastikowa wersja, co zapobiega możliwości jej kradzieży, ale także oszczędza miejsce w portfelu.

PO TRZECIE

Dodatkowo, transkacje dokonywane przez Internet są w pełni bezpieczne i bardzo szybkie. Nie istnieją również prowizje od transakcji bezgotówkowych.

Musimy oczywiście pamiętać, aby logować się na autoryzowanej stronie banku, niepodawać nikomu naszych haseł ani loginu. Podstawowe zasady pozwolą korzystać z karty w sposób bardzo bezpieczny.

Koszt wirtualnej karty kredytowej

Nie istnieją opłaty za wydanie karty, bo ta nie istnieje, ani za użytkowanie rachunku karty czy też zmianę dziennych limitów transakcji bezgotówkowych. Dlatego też wirtualna karta kredytowa staje się bardzo popularna i może kiedyś stanie do wyścigów z tradycyjną kartą kredytową, która póki co wiedzie prym.

Wirtualna portmonetka jest idelanym rozwiązaniem dla osób dokonujących zakupów w Internecie. Nalezy też pamiętać, iż jest wyłącznie przeznaczona do płatności w Internecie.


Czytaj więcej:
Karta debetowa a karta kredytowa
Najlepsza karta kredytowa dla kupujących przez internet

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie