Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Wybory samorządowe 2014

Wybory w 2014 roku to kolejna ważna decyzja, którą musieli podjąć Polacy. Wybrane samorządy będą odpowiadać za najbliższe nam decyzje. Kto zwyciężył?

Wybory samorządowe 2014
Kto zwycięzcą a kto przegranym?

W niedzielę 16 listopada w całej Polsce odbyły się wybory samorządowe. Według danych sądażowych, frekwencja wyniosła 46,4%. Wybory samorządowe wygrała Prawo i Sprawiedliwość z 31,5% głosów, na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska - 27,3% a trzecie miejsce wywałczyło Polskie Stronnictwo Ludowe z 17% poparciem.

 

Biorąc pod uwagę zwycięstwa regionalne, największym partiom politycznym, PiS i PO, udało się osiągnąć zwycięstwo w 8 województwach - PiS zwyciężyło w części południowo wschodniej, natomiast PO wygrało w regionach północno-zachodnich. 

 

Znamy również zwycięzców wyborów prezydenckich w największych polskich miastach oraz nazwiska tych, którzy przeszli do drugiej tury i nadal biorą udział w wyścigu wyborczym. Nadal nie znamy prezydentów między innymi Warszawy, Poznania, Gdańska, Wrocławia czy Krakowa. Głosowanie w drugiej turze zaplanowane jest na 30 listopada.

 

Niestety listopadowe wybory samorządowe okazały się falstartem nowego systemu informatycznego, przygotowanego przez Państwową Komisję Wyborczą. W związku z kłopotami technicznymi, nadal nie są znane wyniki wyborów do sejmików wojewódzkich. 

 

Wybory 2014 naznaczone zostały również zmianami. Na nowych zasadach odbyły się wybory do rad gmin. Wprowadzona została również obowiązkowa reguła, związana z ilością kandydatek na listach wyborczych, która nie może być mniejsza niż 35% wszystkich startujących w wyborach. 

 

Tegoroczne wybory samorządowe były jednymi z najbardziej komentowanych na portalach społecznościowych. Zaznaczyły się również nieco kontrowersyjnymi kampaniami wyborczymi. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie