Zdolność kredytowa młodego małżeństwa

Martwisz się o swoją zdolność kredytową? Jak wygląda Twoja wypłacalność w oczach banków, jeśli dopiero co wkroczyliście na nową, małżeńską drogę życia?

Zdolność kredytowa młodego małżeństwa
Zdolność kredytowa młodych osób - jak się miewa?

Coraz więcej młodych małżeństw zauważa, iż wynajmowanie mieszkania czy też mieszkanie wraz z rodzicami nie jest tym, czego oczekują na początku swojej drogi życiowej. Kiedy wynajmujesz mieszkanie płacisz, ale to mieszkanie nigdy nie będzie należało do Ciebie. Kiedy mieszkasz z rodzicami, nie masz prywatności jakiej byś oczekiwał.

 

Kredyt hipoteczny dla młodych osób

 

Dlatego też młode małżeństwa decydują się na kredyt hipoteczny w celu zakupu własnych czterech kątów. Zdarza się to coraz częściej, także ze względu na to, iż osoby młode i wykształcone mają szansę na bardzo dobre posady.

 

Zdolność kredytowa jest sprawdzana obecnie bardzo wnikliwie. Dzieje się tak za sprawą kryzysu finansowego, który panuje na świecie. Nie omija on także Polski, dlatego też musimy się nastawić na wiele formalności i uzbroić w cierpliwość.

 

Jak sprawdzana jest zdolność kredytowa młodych małżeństw?

 

Nasza zdolność kredytowa w banku jest sprawdzana przede wszystkim za pomocą:

 

  • dochodów jakie otrzymujemy, dlatego też łatwiej jest małżeństwom, gdyż liczy się podwójną pensję,
  • kontraktów jakie posiadamy, na czas określony, nieokreślony, umowy zlecenie itd., najlepiej oceniane są umowy o pracę na czas nieokreślony, wówczas ryzyko dla banku jest najniższe, gdyż osobę zatrudnioną na taki kontrakt najtrudniej jest zwolnić, czyli pozbawić dochodów na spłatę kredytu,
  • historii kredytowej jaką posiadamy, jeżeli posiadamy jakiekolwiek zaległości finansowe, lepiej jest je uregulować.

 

Zdolność kredytowa jest sprawdzana bardzo skrupulatnie i jest inna dla każdego kredytobiorcy. Istnieje bowiem wiele innych czynników, które brane są pod uwagę podczas oceniania naszych zdolności kredytowych.

 

Należy jednak pamiętać, iż kredyt hipoteczny to bardzo poważna decyzja. Należy przeanalizować wszystkie za i przeciw i w podjąć decyzję w racjonalny sposób.

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie