Zdolność kredytowa studentów

Zdolność kredytowa studentów - czy mają szanse na kredyt w banku komercyjnym? A może niskie dochody uzyskane nie z umowy o pracę to dla banku niepewna inwestycja?

Zdolność kredytowa studentów
Jak wygląda zdolność kredytowa studentów?

Jesteś studentem. Chcesz uzyskać kredyt gotówkowy? Masz szansę, jednak zależy to od Twojej indywidualnej sytuacji finansowej. Banki zawsze biorą pod uwagę tę samą listę czynników przy ocenie zdolności kredytowej. Zdolność kredytowa studentów, jest tak samo badana jak innych ubiegających się o kredyt.

 

Jak banki oceniają zdolność kredytową studentów?

 

Poniżej przedstawiamy aspekty, jakimi jest zainteresowany bank w przypadku studentów:

 

1) dochody - jeżeli jesteś studentem, który pracuje i otrzymuje dochody, masz szansę na uzyskanie kredytu w banku komercyjnym, a jeżeli nie, warto zainteresować się pożyczką studencką

 

2) wysokość dochodów, w znacznym stopniu wpływa na decyzję banku, jednak te są bardziej skłonne przyznać kredyt studentowi, który posiada umowę o pracę na czas nieokreślony, bo to daje większe prawdopodobieństwo na możliwość spłacenia kredytu

 

3) historia kredytowa- jak czynnikiem zawsze badanym przez banki, jeżeli student nigdy nie zalegał z żadnymi płatnościami, jego szanse na kredyt są wyższe.

 

Tak więc zdolność kredytowa studentów, ale tych pracujących i z umową o pracę nie jest wcale gorzej oceniana niż innych. Zależy głównie od wysokości dochodów oraz od rodzaju kontraktu o pracę jaki posiada. Dlatego też nie ma się czego bać, można śmiało próbować złożyć wniosek o kredyt.

 

Jeżeli natomiast jesteś studentem bez pracy lub też z umową na czas określony, warto starać się o preferencyjny kredyt studencki, który posiada bardzo wiele zalet.

 

Należy jednak pamiętać, iż każdy kredyt należy spłacić. Tak więc zdolność kredytowa każdego z nas jest dokładnie badana, tak aby zminimalizować ryzyko niemożności spłaty zobowiązań.

 

Czytaj więcej:

Co wyróżnia kredyt studencki PKO? » 

Jak spłacić kredyt studencki PKO? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie