OECD wskazuje na zniechęcenie Polaków poszukiwaniem pracy

Wyniki badań OECD nad zniechęceniem mieszkańców Europy bezskutecznymi poszukiwaniami pracy wykazały, że Polacy są jednym z najbardziej zrezygnowanych narodów. 

OECD wskazuje na zniechęcenie Polaków poszukiwaniem pracy
Zmęczeni bezrobociem czy jego zmniejszaniem?

Z przeprowadzonych przez organizację OECD badań wskazujących na zniechęcenie Europejczyków poszukiwaniami pracy wynika, że Polacy są jednym z najbardziej zrezygnowanych narodów.

Spośród 24 państw objętych analizą OECD Polska zajęła czwarte miejsce, a odsetek zniechęconych Polaków wyniósł 1,2%. Większą rezygnację w poszukiwaniach wykazali tylko Portugalczycy (1,7%), Hiszpanie (1,7%) i Węgrzy (1,4%). Europejska średnia wyniosła 0,4%, a najbardziej pozytywnym stosunkiem do procesu poszukiwania źródła zarobkowania wykazali się Niemcy, Duńczycy, Czesi, Austriacy i mieszkańcy Wielkiej Brytanii (0,1%).

Badaniem OECD objęto osoby w przedziale wiekowym od 15 do 64 lat, które są zdolne podjąć pracę i chciałyby ją znaleźć, a jednak ze względu na sytuację na rynku, długotrwałe szukanie nieprzynoszące rezultatów i brak wiary we własne możliwości uznają poszukiwania za nieskuteczne i mające z jakichś względów zakończyć się niepowodzeniem.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie