Zupełnie darmowy roaming? Już za rok!

Jeżeli czekacie na darmowy roaming, mamy dobre wiadomości: już w 2017 usługa będzie zwolniona ze wszelkich opłat.

Zupełnie darmowy roaming? Już za rok!
Nowości telekomunikacyjne w 2017 roku.

Jak donoszą media, Parlament Europejski podjął decyzję o zatwierdzeniu planu dotyczącego usługi telekomunikacyjnej, jaką jest roaming. W 2016 roku opłaty będą zredukowane aż czterokrotnie, a w przyszłym roku korzystanie z telefonu komórkowego poza granicami Polski bedzie już zupełnie za darmo w ganicach Unii Europejskiej.

Inicjatywa ma przyczynić się do promocji dostępu do Internetu w całej Europie niezależnie od kraju. Darmowy roaming w UE będzie pierwszym tego typu projektem na dużym obszarze, który zagwarantuje prawnie dostęp do globalnej sieci telekomunikacyjnej.

Konsekwencją usługi będzie obniżenie kosztów tradycyjnej komunikacji, a co za tym idzie, koszty prowadzenia działalności również będą niższe. Dzięki temu współpraca międzynarodowa powinna się rozwijać. Poza tym sektor turystyki będzie miał szansę na wzrost, ponieważ podróżowanie za granicę będzie łatwiejsze.

Tak zwany okres przejściowy rozpocznie się 30 kwietnia tego roku i potrwa do 15 czerwca 2017 roku.

W tym czasie opłata, którą będziemy musieli ponieść, wyniesie 5 centów za minutę połączenia. Aktualnie płacić musimy 19 centów lub 95 groszy za połączenie. SMS kosztować będzie 2 centy (teraz 6 centów/30 groszy), a megabajt przesłanych danych kosztować będzie 5 centów, podczas gdy aktualnie kosztuje 20 centów/1 złoty.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie